Head Body Tables
Kategoriler
Yardım
 • Sahibindenbak.com' üye olmak Ücretlimidir? Sahibindenbak.com'a üye olmak için herhangi bir üyelik ücreti ödenmez. Bireysel sahibindenbak.com üyeleri, üyelik ücreti ödemedikleri gibi, bazı ilan kategorilerinde belli sayıda ücretsiz ilan yayınlayabilirler.

  Bireysel yılda 2 adet ilan verebilirler.

  Kurumsal üyelik koşulları ve kurumsal üye olmak için lütfen 

  Sahibindenbak.com’da mağaza açmak için üye olmanız yeterli olacaktır. Eğer sahibindenbak.com üyesi değilseniz, hemen üye olun

  “Peşin Ödemeli Mağaza” ve “Aylık Ödemeli Mağaza” olmak üzere 2 tip “Mağaza” bulunmaktadır.

  Peşin Ödeme Mağaza:

  Sahibindenbak.com’a üye girişi yaptıktan sonra ilk olarak mağazalar ana sayfasına gidip, bu sayfadaki "Mağaza Açmak İstiyorum" linkine tıklayınız.

  Gelen sayfada, mağaza açarak yararlanabileceğiniz avantajları içeren bir tanıtım sayfası göreceksiniz. Sizin için faydalı olacağını düşündüğümüz bu bilgileri okuduktan sonra. “Devam” butonuyla bir sonraki sayfaya geçtiğinizde, “Paket Seçimi” sayfası gelecektir.

  Paket seçimi sayfasında, mağazanızda satışa sunacağınız ürünlerle ilgili kategoriyi seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kategorinin bulunduğu paketi işaretleyerek “Devam” butonuna tıklayınız.

  Bir sonraki adımda mağaza türünü belirleyeceğiniz “Mağaza Tipi” sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada “Normal Mağaza” ve “Süper Mağaza” olarak sunulan 2 mağaza tipinden, sizin için uygun olanı işaretleyip “Devam” butonuna tıklayınız.

  “Ardından gelen sayfada “İçerik” bölümü yer alacaktır. Bu bölüme;

 • Mağazanızın adını,
 • Mağaza tanıtım yazısını,
 • İletişim bilgilerinizi,
 • Mağaza alt domain isminizi
 • Kredi kartı eklenmeden önce kabul edilen Mağaza kuralları mağaza sahibine, mağaza bilgileri doğrulandıktan sonra e-posta ile gönderilir.  Mağaza sahibi e-posta adresinden istediği zaman ulaşabilecektir. Mağaza için kabul edilen kurallara elektronik ortamda erişim olmayacaktır.

  Mağaza sahibi e-posta adresinden istediği zaman sözleşmesine ulaşabilecektir.

  girebilir, varsa mağazanızın logosunu yükleyebilirsiniz. Ziyaretçilere olumlu bir etki bırakabilmek için, bu bölüme gireceğiniz bilgilerin doğruluğu ve niteliği önemlidir. Gerekli bilgileri girdikten sonra “Devam” tuşunu tıklayınız.

  Karşınıza gelen “Dopingler” bölümünde; mağazanızın diğer mağazalardan farklılaşarak öne çıkmasını, ilanlarınızın daha kısa zamanda daha çok kişiye ulaşmasını sağlayacak mağaza doping seçenekleri gelecektir. İhtiyacınıza göre “Anasayfa Mağaza Vitrin” veya “Kategori Mağaza Vitrin” olarak sunduğumuz iki dopingten istediğinizi tercih edebilirsiniz.

  Ödeme sayfasına gelindiğinde sipariş özetinde ürün adı ve geçerlilik süresi gösterilmektedir. Size uygun olan ödeme seçeneği ile (Kredi Kartı, Havale/EFT, Posta Çeki), ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Tüm bu aşamaları tamamladığınızda, mağazanız işlem yapmaya hazır duruma gelecektir. Mağazanızla ilgili verdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve mağaza içeriğinizin uygunluğu sahibinden.com tarafından kontrol edilip onaylandıktan hemen sonra mağazanız aktif duruma gelecektir.

  Onay işleminden itibaren, tüm sahibindenbak.com ziyaretçilerinin gezebileceği, güvenle satış yapabileceğiniz bir mağazaya sahip olacaksınız.

  Aylık Ödemeli Mağaza:

  Aylık ödemeli mağaza açmak isteyen kullanıcılar mağaza açmak istiyorum sayfasından açmak istedikleri mağaza kategorisini seçerek (Emlak, Vasıta, Kiralık Araç, Motosiklet) talep bırakabilirler. Kurumsal Satış ekibinin kullanıcıyı araması ile istenilen paket seçimi yapılır ve kurumsal üyenin onayına gönderilir.

  Seçilen paket bilgileri ve sözleşme onaylanarak kredi kartı ekleme işlemi yapılır.

  Kredi kartı eklendikten sonra mağaza moderasyona düşer.Mağazanızla ilgili verdiğiniz bilgilerin doğruluğu ve mağaza içeriğinizin uygunluğu sahibindenbak.com tarafından kontrol edilip onaylandıktan hemen sonra mağazanız aktif duruma gelecektir.

  Aylık çıkacak olan faturalar doğrulanan mağaza bilgilerine göre kesilecektir.